Pitaj pravnika

Ukoliko imaš pitanje ili nedoumicu u vezi sa kupoprodajom ili izdavanjem nekretnina, ili drugih nepokretnosti – Brane Krunić, specijalista građanskog i privrednog prava, će da ti odgovoriti besplatno.
 
Pitanja, kao i odgovori, su javni, pa obrati pažnju da ne objavljuješ informacije koje ne želiš da budu javno vidljive.
Pitanja treba da formulišeš jasno, navodeći sve potrebne informacije.
 
Pre postavljanaja pitanja, pročitaj prethodne odgovore pravnika – možda i tu pronađeš odgovor na tvoj problem. Na pitanja kao što su:
  • da li je nekretnina slobodna
  • kako odrediti cenu nekretnine
  • zakonima u vezi upovine ili prodaje nekrenine van Republike Srbije
  • pitanja u vezi sa radnim pravom

ili drugom vrsta prava koja nema veze sa nekretninama ili slična pitanja koja se odnose na konkretan oglas pravnik ne daje odgovor.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

2.953 Odgovor

  1. Poštovani,
    Molim vas da mi odgovorite.
    Suprug je nasledio kuću od roditelja. Dogovorio se sa kupcem kuće usmeno da ga isplati u više rata. Primio je na ruke jedan deo para bez ikakvog potpisa. Nema nikakav predugovor potpisan. Sad odustaje od prodaje. Da li može samo da mu vrati date pare bez posledica?

    1. Poštovana, obzirom da nije zaključen nikakav pravni akt, ugovor, kapara ili slično, može da mu vrati primljeni novac bez posledica, jer svaki posao vezan za promet nepokretnosti mora biti zaključen u pismenoj formi i overen od strane javnog beležnika u formi solemnizacije.

  2. Poštovani, nakon overe kupoprodajnog ugovora prilikom kupovine stana rečeno mi je da javni beležnik šalje podatke katastru radi promene vlasnika. Prošlo je 3 nedelje a oni još nisu promenili podatke. Koliko traje ta procedura?

    1. Postovani, nakon overe kupoprodajnog ugovora prilikom kupovine stana receno mi je da javni beleznik salje podatke katastru radi promene vlasnika. Proslo je 3 nedelje a oni jos nisi promenili podatke. Koliko traje ta procedura?

  3. Dug za INFOSTAN, poslednja dva meseca…
    Dobio sam opomenu pred tuzbu!
    Stan se još uvek vodi na preminulu majku!
    Nije bilo ostavinske rasprave,još uvek čekam poziv…
    Kako da postupim?
    Spreman sam kao i do sada da plaćam mesec za mesec…
    Unapred zahvalan

    1. Poštovani, praksa pokazuje da je najbolje da platite dug u svoje ime, a kako Vam kasnije ne bi stiglo rešenje o izvršenju od strane javnog izvršitelja, kada će dug biti znatno veći (uključujući kamate, troškove izvršitelja, eventualno advokata..). Zakonski naslednici nasleđuju i sve dugove ostavioca, a Infostan ne može da utuži pokojno lice, međutim, vi ste svakako naslednik a njima je bitno samo da se plati dug (bez obzira ko faktički vrši plaćanje).

  4. Pozdrav hteo bih da pitam – kupio sam plac povrsine 2.96ara 2010. godine a 2019. sam kupio jos 7 kvadrata. Danas bi da ga prodam godina je 2023. Dakle plac od 2.96 ara je znači 13 godina u vlasnistvu a 7 kvadrata je od 2019 4 godine. Da li će da me oporezu samo za 7 kvadrta ili ceo 3.03ara? Hvala

    1. Poštovani, niste postavili jasno pitanje jer ne znamo za koji porez nas pitate. Pretpostavka je da se radi o porezu na kapitalnu dobit (jer prodajete plac). Ukoliko ste, između ostalog, više od 10 godina vlasnik nepokretnosti, na istu se ne plaća porez na kapitalnu dobit.

  5. Poštovani, ukoliko na ugovoru o kupoprodaji stana stoji deo da ukoliko nekada dođe do rušenja kuće (u kojoj je stan od oko 60 kvadrata), kupac traži nov jednosoban stan. Posle 25 godina pojavio se investitor i nudi nam novac u vrednosti stana od 30 kvadrata. Interesuje me kako postupiti s obzirom da jednosoban stan moze biti i veći od 30 kvadrata pritom se u ugovoru ne pominje novac već nov stan. Hvala unapred!

    1. Poštovana Nado, sve je stvar pregovora sa investitorom, otvoreno tržište – prodaje/kupovine. Dok se ne nađe zajednički interes, niko vas ne može prisiliti da prodate kuću – odnosno barem dok ne naiđe investitor sa boljom ponudom.

  6. Poštovani,

    Da li je moguća zamena nekretnine u Srbiji sa nekretninom u Hrvatskoj? Ja imam nekretninu u Hrvatskoj i želeo bih da je zamenim sa nekretninom u Srbiji? Da li je to po zakonu moguće i kako? Unapred hvala.

    1. Poštovana, obzirom da državljani Republike Srbije imaju pravo da budu vlasnici nepokretnosti u Hrvatskoj ali i obrnuto, nema nikakve prepreke da se radi zamena nepokretnosti. Tačnije, zamena se smatra kao da su učinjene dve kupoprodaje – tako ih tumači i sama poreska uprava prilikom razrezivanja poreza. Praksa je da svaka strana snosi sve troškove za nekretninu koju stiče zamenom, a svaka stranka za ono što stiče neka zaključi ugovor o kupoprodaji u zemlji u kojoj stiče nekretninu.

  7. Molim vas za što hitniji odgovor. Kupili smo nekretninu pre 6 godina na rate, ugovor urađen i overen kod notara. Na istoj parceli je još 2 objekta koje je kupilo drugo lice. To drugo lice se uknjižilo na parceli i našoj i notar je i to overio. Šta raditi dalje?

    1. Poštovani, očigledno je greška Katastra prilikom knjiženja ugovora tog drugog lica. Obzirom da ste prvi kupili nekretninu, morali ste biti i prvi na upisu u Katastru. Obratite se advokatu da podnese zahtev za ispravku greške prilikom knjiženja ali i da se ukaže tom drugom kupcu, da su pogrešili prilikom opisa nepokretnosti svojim ugovorom (ukoliko je tim ugovorom pogrešno opisan predmet kupoprodaje).

  8. Poštovani, da li se za kupovinu stana od roditelja plaća porez na prenos apsolutnih prava?

    1. Poštovana Milka, od poreza na prenos apsolutnih prava se možete osloboditi samo ukoliko ste kupac prve nekretnine, s tim da se tada možete osloboditi na 40m2 površine, kao i članovi vaše porodice na po 15m2 (ako ni oni nisu imali i nemaju nepokretnosti u svom vlasništvu). Ukoliko se nepokretnost stiče poklonom od roditelja, tada nema poreza na poklon (ili ako nasledite, jer se radi o prvom naslednom redu). Kupovinom, nemate pravo na potpuno oslobađanje.

  9. Moje poštovanje. Jedno pitanje ja sam prijavljen na minimalac 43 000 i nesto. Da li mogu da podignem stambeni kredit i koliko. Da li mogu da dobijem do 50 000 eura? Imam dvoje dece oženjen želim da se osamostalim živim sa roditeljima.

  10. Poštovanje,da li posle ostavinske rasprave prilikom parcelacije tj deobe zemljišta i objekata plaćam porez?

    1. Poštovana Miro,
      ukoliko se radi o nasledstvu prvog naslednog reda, onda se ne plaća porez. Zakonom o porezima na imovinu propisano je da porez na nasleđe i poklon ne plaća, između ostalog, naslednik prvog naslednog reda, supružnik i roditelj ostavioca, odnosno poklonoprimac prvog naslednog reda i supružnik poklonodavca. Svaki naslednik u narednom naslednom redu, plaća porez shodno navedenom Zakonu.

  11. Da li se moze poništiti upotrebna dozvola stana posle 13 godina na insistiranje tadašnjeg vlasnika? Posle dobijanja upotrebne dozvole prodavac je prodao stan. 2006.god. je izdata upotrebna dozvola, a 2019.god. je poništena. Hvala unapred!

    1. Poštovana Marija, Zakonom o opštem upravnom postupku propisani su uslovi kada drugostepeni organ ili nadzorni organ rešenjem, na zahtev stranke ili po službenoj dužnosti, u celini ili delimično može poništiti konačno rešenje (član 183. navedenog Zakona). Takođe, određeno rešenje može i da se ukine. Obzirom da nemamo uvidu u dokumentaciju, ne možemo se preciznije izjasniti.

  12. Postovani,
    Sa suprugovom tetkom iz sire familije smo napravili kupoprodajni ugovor 2014 sa pravom plodouzivanja.Radi se o rusevnom objektu koji smo mi duzni izgraditi i obezbediti jednu sobu za nju(ona ceo život zivi u pomocnom objektu na istom placu i tako je do danas iako joj mi ne branimo niti na bilo koji nacin ometamo u obavljanju njenog prava).Ona je zdrava,ima penziju ali smatra da smo mi duzni da joj kuvamo,kupujemo namirnice i ukratko da je uključimo u celokupni zivot,odmori,posete prijateljima….Da napomenem da sve troškove placamo mi od prvog dana,nabavljamo ogrev,krecimo joj,kupujemo nameštaj koji je dotrajao(po potrebi),sva poboljšanja dvorišta,objekata i sl.Problem je u tome sto voli da pije i stalno pravi scene i svašta Prica pred maloletnom decom i ljudima iz okoline(sa rodbinom ne govori) i zali se da nije ispostavana.Mozete li molim vas da mi kažete koje su njene a koje nase obaveze i prava u konkretnom slučaju jer me malo zbunjuje ono ubiranje plodova itd.?

    1. Poštovana,osnovna ovlašćenja onog lica u čiju korist je ustanovljeno pravo plodouživanja jesu da stvar drži (živi u stanu,kući),da izdaje itd.Plodouživalac ima pravo da stvar upotrebljava u svoju korist i u korist svoje porodice.Vlasnik stvari nema pravo da uznemirava plodouživaoca u vršenju prava(da se useli u kuću ili stan na kojoj plodouživalac ima pravo uživanja).Zahteve koje plodouživalac zahteva od vas su domen ugovora o dvorbi ali ne i obaveze iz samog prava plodouživanja.

  13. Plac je prodat pre dvadeset godina,ugovor je overen u sudu,kupac se nije upisao u katastar.Porez uredno placam 20 godina na celu pivrsinu placa,a ne bi trebalo da je kupac preveo plac na sebe.Put je ostavljen tada 3m,a sada po propisima mora da bude 4metra.Prodato je 4220m2,put sada umanjuje prodatu parcelu za 17,35m2.Moze li novi ugovor da se razlikuje od starog?I sta je kupcu potrebno da se upise u katastar?Ko u ovom slucaju placa troskove parcelacije?

    1. Ukoliko postoji uredno overen ugovor o kupoprodaji na sudu, onda se isti predaje advokatu koji preko e-šaltera, podnosi Katastru zahtev za upis prava svojine. Obzirom na izmenjeno stanje, moguće je da će se tražiti Aneks ugovora ukoliko je to moguće. Obzirom da plaćate porez na imovinu koju ste prodali,sami odjavite porez na imovinu nadležnoj službi a od kupca zatražite da Vam nadoknati sve unazad plaćene rate dospelog poreza. U praksi, sve troškove oko parcelacije snosi vlasnik.

  14. Poštovanje. Ženina majka i tetka imaju zajedničku kuću u kojoj živi samo ženina majka. Mi smo hteli da otkupimo kuću, njena majka se odriče svog dela u našu korist uz doživotni užitak (to je njen predlog) dok sa tetkom ne možemo da napravimo dogovor. U kuću su potrebna ulaganja. Da li mi možemo nekako putem investicija u tu kuću (sanacija krova, prozora, fasade itd) da otkupimo pravno njenu polovinu? I da li sud predlaže procenitelja koji bi rekao vrednost kuće a posle na nama da bude da se dogovorimo? Ko snosi troskove sudske prodaje, strana koja ne želi dogovor ili onaj ko pokrene postupak? Ona ne želi da prica o ceni za koju bi prodala. Unapred hvala na odgovoru

    1. Ukoliko suvlasnik ne želi da proda svoj udeo,a ne postoji mogućnost fizičke deobe (nije ekonomski isplativa ili npr.nema dva ulaza) onda preostaje kao opcija,da se pokrene postupak javne prodaje nepokretnosti,nakon što je sud utvrdio u vanparničnom postupku da fizička deoba nije moguća.U tom slučaju,radi se procena vrednosti putem veštaka,a onda javnom prodajom se može prodati nekretnina znatno ispod tržišne vrednosti nepokretnosti,a shodno Zakonu o izvršenju i obezbeđenju.

  15. Nakon smrti mog ujaka ostavinsku raspravu je pokrenuo njegov brat od strica. Ujak je živeo u vambračnoj zajednici sa jednom ženom sa kojom nije imao dece. Do sada je održano pet ročišta (zbog velikog broja naslednika koja žive u drugim državama). Na petom ročištu gde je trebalo sve da se završi pojavila se ujakova vambračna žena gde prilaže Izjavu svedoka overenu od strane javnog beležnika da je živela u vambračnoj zajednici sa mojim ujakom, kao i Zahtev za izdvajanje 1/2 dela na celokupnoj imovini ostavioca. Beležnica je odmah tražila da se prisutni naslednici izjasne da li prihvataju njen zahtev. Delimično njih naslednika se izjasnilo da prihvata zahtev a ostali su ostali uzdržani do sledećeg ročišta koje će se održati ovog meseca. Pošto se nisam izjasnila za prihvatanje njenog zahteva o nasleđu, jer mi je poznato da prema našem Zakonu bračna i vanbračna zajednica u nasleđu nisu izjednačene.Molim Vas da mi odgovorite na pitanja: 1. Da li je beležnik mogao da traži od naslednika da se izjasne o njenom zahtevu ako ona nema pravo na nasleđe. 2. Da li se svi naslednici ( ima nas 24) moraju usaglasiti sa njenim zahtevom. Šta se dešava ako deo njih naslednika ne prihvati njen zahtev. Zahvaljujem se unapred.

    1. Poštovana, shodno članu 119. Zakona o vanparničnom postupku,sud odnosno javni beležnik će prekinuti raspravljanje zaostavštine i uputiti stranke da pokrenu parnicu ili postupak pred organom uprave, ako su među strankama sporne činjenice od kojih zavisi neko njihovo pravo. Ako među strankama postoji spor o pravu na legat ili o drugom pravu iz zaostavštine,sud će takođe uputiti stranke da povedu parnicu ili postupak pred upravnim organom,ali neće prekidati raspravljanje zaostavštine.

  16. Poštovani,
    izvršena je deoba porodične kuće 1996 godine imam nalaz veštaka i skicu prostorija rešenje i svu neophodnu dokumentaciju, sve overeno u sudu. Želim da uradim etažnu podelu.
    U katastru na šalteru mi je rečeno da se ovaj nalaz ne važi, zakon se promenio i uputili me na geometra radi ponovnog merenja.
    Molim za savet.
    Unapred hvala

    1. Poštovana Ana,
      od 1996. godine, značajno su se izmenili propisi oko toga šta treba da sadrži i sam projekat deobe, kao i uslovi i načini deobe. Obzirom da bez uvida u dokumentaciju ne mogu da Vam da konkretniji odgovor, obratite se projektantu i/ili geometru oko utvrđivanja činjeničnog stanja. Od skoro, sve zahteve ni ne možete sami predati u Katastar, već samo putem e-šaltera a što upravo mogu projekanti i geometri (između ostalog).

  17. Pozdrav,

    Usli smo u proces kupovine nekretnine i potpisali sa agencijom koja prodaje stanove. Medjutim, obzirom da je vlasnik stana stranac i da nisu imali sva dokumenta kada je trebao da se potpise ugovor, i u savetu sa advokatom, vlasnik stana je dzabe dolazio. Sada smo dobili sva dokumenta, zakazali notara, medjutim agent nam trazi dodatnih 1000 eura da se refundira vlasniku koji je prosli put dzabe dolazio. Zeleli smo potvrdu vezano za taj novac i naravno potvrdu nije mogao da nam izda, na sta smo rekli dacemo vlasniku u ruke kada bude dosao na sta nas je agen fakticki izbacio sa sastanka da bi nam danas javio neprofesionalno da je vlasnik odustao od prodaje, u sta sumnjamo.
    Kakvi mogu nasi dalji koraci da budu povodom ovoga?

    1. Poštovana, ne možemo Vam dati odgovor, jer ne znamo šta je potpisano sa Agencijom (ugovor o posredovanju), koliko ste i po kom osnovu isplatili deo kupoprodajne cene, ko je odustao od prodaje, ko nije obezbedio dokumentaciju i slično. Obaveze posrednika (agenta) propisane su članom 16. Zakona o posredovanju u prometu i zakupu nepokretnosti, te u tom članu možete utvrditi koje su obaveze posrednika i da li eventualno njegovom krivicom nije došlo do realizacije pravnog posla.

  18. Sklopili smo ugovor sa skupštinom stanara 2004 god. o ustupanju zajednickee terase, isti overili u sudu. Mogu li novi vlasnici stanova koji su se u medjuvremenu doselili da nam isto ospravaju?

    1. Skupština stambene zajednice donosi odluke o raspolaganju zajedničkim delovima zgrade (što je kod Vas slučaj), većinom koju čine 2/3 ukupnog broja glasova. Dakle, ukoliko ste vi u trenutku zaključenja ugovora sa Zajednicom imali 2/3 dela saglasnosti stanara, niko vas za naznačeno o tome više ne može remetiti u vršenju svog prava.

    1. Poštovani Darko,
      obratite se nadležnoj službi – Službi za građevinarstvo, koja će Vam na osnovu zahteva izdati Informaciju o deobi/građenju. Informacija sadrži podatke o mogućnostima i ograničenjima gradnje na katastarskoj parceli, odnosno na više katastarskih parcela, deobi, parcelaciji, a sve to na osnovu planskog dokumenta. Informaciju izdaje nadležan organ u roku od osam dana od dana podnošenja zahteva, uz naknadu stvarnih troškova izdavanja te informacije.

  19. Sa koliko NAJMANJE godina osoba moze u svom vlasnistvu da poseduje nekretninu? Npr ugovor o poklonu, dozivotnom izdrzavanju ili neka druga mogucnost? Unapred zahvalan na odgovoru

    1. Poštovani, Porodičnim zakonom propisao je koje pravne poslove može da preduzima lice koje nema potpunu poslovnu sposobnost koja se stiče sa navršenih 18 godina života. Međutim, maloletno lice može biti vlasnik nekretnine, ali tada sve pravne radnje u ime deteta preduzimaju roditelji kao zakonski zastupnici. U ovim slučajevima, za sve pravne radnje potrebna je i saglasnost Centra za socijalni rad.

  20. Poštovani,
    pošto sam igrom slučaja baš preko ovog sajta našo agenciju preko koje sam kupio stan u Grockoj imam sledeće pitanje:
    Pošto su po mojoj prijavi nadležni organi uklonili starog „UPRAVNIK“ postavljena je prinudna uprava. Na brzinu su vlasnici stanova sazvali sastanak i protivzakonito izabrali novog „UPRAVNIKA“ iz redova stanara, a prinudnom upravniku su odmah mejlom javili da on više nije UPRAVNIK (20.07.’23.).
    Rešenje Registratora je donoto 22.08.2023 god. Od tog datuma novoizabrani „UPRAVNIK“ nije postavio ni jedno obaveštenje na oglasnoj tabli do 02.10.2023. Moje pitanje glasi: Da li sadašnji „UPRVNIK“ ima pravo da traži od vlasnika stanova retroaktivno novac za avgust i septembar mesec, a ujedno nije ni naveden iznos u obaveštenju, niti je sazvao sastanak Skupšite stanara da se odredi suma koja će biti određena od S.zajednice za tekuće i investiciono održavanje, i da li može da traži da mu se novac donosi ispred stana na ruke dok je prinudni upravnik za juli mesec stavio uplatnice u sanduče. i ujedno da postavim pitanje: Kako rešiti problem dva stana, koji godinama ne plaćaju obaveze prema zajednici a upravnici neće da ih utuže.
    Citiram obaveštenje:
    Poštovane komšije,
    Danas (02.03.2023) placen je racun za el. energiju (jun, juli, avgust) i preuzet.
    Molim sve komšije koji nisu izmirili sve obaveze za ( avgust i septembar) da novac donesu u stan br. #.

    1. Poštovani, profesionalni upravnik vrši poslove upravljanja sve dok stambena zajednica ne donese odluku o izboru upravnika ili dok ne zaključi ugovor o profesionalnom upravljanju. Skupština stambene zajednice donosi odluku o poveravanju poslova upravljanja zgradom, odnosno izboru profesionalnog upravnika. Ukoliko je Skupština donela odluku o promeni upravnika u skladu sa Zakonom o stanovanju i održavanju zgrada, onda nije protivzakonito izabran novi upravnik.

  21. Dobar dan. Kupio sam sa ženom prvi stan i kod kupovine ugovor je na nas dvoje. Imamo i ćerku.
    Sve smo podneli i posle meseca zavlačenja sada kažu da nemamo pravo na 40 plus 15 plus 15%. Zato što smo stan kupili zajedno na oba imena. Mi smo u braku i ne vidim kakve to veze ima.

    1. Poštovani, pretpostavka je da ste stan vi i supruga, kupili pola-pola pa ukupno imate pravo na 40m2 da tražite povrat PDV-a (svako od vas na po 20m2) a ne 40m2 + 15m2. Da je samo jedno od Vas bilo upisano kao kupac, onda biste ostvarili pravo na povrat 40m2 + 15m2, a kada bi se imovina u katastru knjižila kao zajednička supružnička svojina. Dakle, nije isto da li ste kupili sa opredeljenim udelima ili ste kao zajedničari upisani kao vlasnici, po zakonskoj proceduri.

  22. Poštovani,
    Planiram kupovinu nekretnine pa me interesuje kakvi su uslovi i propisi u toj oblasti.
    Da li je prilikom kupovine nekretnine od investitora koja je u Urbanističkom projektu navedena kao „Turistički objekat aparmanskog tipa“
    na Srebrnom jezeru, moguć povraćaj PDV-a za ovaj tip nekretnine?
    Čuo sam da sada postoji razlika da li je nekretnina stan ili apartman iako je u Ugovoru stavljeno kao aparatman, povrat PDV nije moguć.
    Hvala unapred

    1. Poštovani,
      pravo na povrat PDV-a nemaju kupci stanova koji su označeni kao apartmani.

  23. Postovani, da li se prilikom apliciranja za subvencionisane stambene kredite gleda trenutno stanje u smislu posedovanja nepokretnosti ili se proverava i unazad,buduci da sam vlasnik nepokretnosti pa sam htela istu da poklonim kako bih u trenutku podnosenja zahteva za gore navedeni kredit bila bez nepokretnostu u vlasnistvu,sto je uslov za knjizenje kupljenog stana na zenu?

    1. Poštovani, za državne subvencije se obično uvek gleda da nikada niste bili vlasnik bilo kakve nepokretnosti (traži se Uverenje lokalne poreske administracije da nikada niste bili obveznik poreza na imovinu – što ste vi plaćali u svakom slučaju).

  24. Postovani,

    Sagradila.sam kucu za zivot u Beski u vikend naselju i nemam nikakvih nekretnina vise u Republici Srbiji. Medjutim, ja ne mogu da se prijavim na adresu gdje sam sagradila kucu jer mi traze vlasnicki list a ja imam samo elaborat geodetskih radova i dokaz da sam predala dokumente za legalizaciju u opstini Indjija. Takodje placam i porez na nekretninu u kojoj zivim bez struje.
    Da li i ja imam pravo da predam zahtjev na privremeno prikljucenje elektricne.energije iako opstina jos nije legalizovala nase placeve i objekte ni izvrsila parcelizacijy i ne znam kada ce to biti slucaj i da li ce uopste obzirom da je nas kraj nesto sporan, govore o klizistu. Ovdje u naselju postoji 300 objekata neki su uspjeli da se uknjize ne znam na koji nacin a i struja je prosla kroz naselje prije 5 ili 6 godina pa su neki tada uspjeli da se prikljuce. Ja ovdje zivim preko cijele godine i voljela bih da imam sansu da dobijem privremeni prikljucak struje dok opstina ne rijesi nas slucaj.
    Ministar Vesic u svom govoru jasno kaze ko je u procesu legalizacije i ako nam je to jedina nekretnina koju imamo, imamo pravo.
    medjutim ovdje kruzi vijest da necemo dobiti struju (iako su neki dobili vec prije 5-6 god) zato jer opstina nije izvrsila parcelizaciju zemljista. Ministar Vesic nije nista drugo iskljucio u svom obracanju osim gore vec pomenutog.

    Molim Vas da mi odgovorite na moje pitanje, zbunjena sam i ne znam sta treba da radim. Ne bih voljela da zakasnim sa prijavom i ne znam na koji nacin da rijesim svoj problem u vezi elektricne energije. Da li ja imam pravo da dobijem struju iako nasi placevi nisu isparcelisani i ako jos nismo legalizovani?
    Da li se ova akcija odnosi na svakog kako je receno, ko je predao za legalizaciju ? Da li je samo to dovoljno ?

    Unaprijed hvala,
    Dijana Petrovic

    1. Poštovana Dijana, ne može Vam dati odgovor na postavljeno pitanje, predmetna tematika nije vezana za internet sajt 4zida. te vaš slučaj zahteva posebnu advokatsku konsultaciju sa dokumentacijom kojom raspolažete. Nadalje, mora se izvršiti uvid u Planski akt, šta je i kako predviđeno u tom delu za građenje, ima li uslova za svu infrastrukturu i drugo.